Imsouane surfařský ráj

Imsouane (GPS: 30°50’28.3″N 9°49’13.0″W – https://goo.gl/maps/gubbEfuHQtvxDPk38). Je malé městečko, které se hlavně živí rybařením a turistikou. Jezdí sem surfaři. Na procházce ve městě většinou potkáváme hlavně mladé lidi se surfem. V centru vidíme obchody s tričkami nebo místa, kde se můžete zapsat do kurzu surfování  – pro všechny věkové kategorie nebo si zapůjčit surf.

Jsou zde 2 pláže jedna je pro začátečníky, druhá pro zkušenější. Ve přístavu je spoustu malých rybářských lodiček, které každé ráno vyrážejí na moře chytat ryby, takže si můžete koupit čerstvou rybu anebo jít do některé z početních “restaurací”, kde vám ji připraví. Najdete tam i klasické restaurace, no většinou restaurace v marockém pojetí jsou něco jako “garáže”, kde si můžete sednout a najíst se.

Cesta do vesnice byla trochu náročnější, velmi úzká silnice, která lemovala vrchol kopce, kde byl docela výborný výhled, ale taky jsme měli velký respekt k výšce. Přespali jsme v Camping Imsouane (30°50’46.7″N 9°49’17.9″W – https://goo.gl/maps/PKRdPkKTCLWYJknP8) jednu noc. V kempu to vypadalo tak, že jsme patřili věkově mezi nejstarší:) Kemp byl spíše podprůměrný, žádná tráva, byl malý. Stáli jsme jedno auto vedle druhého. Skoro celou noc jsme slyšeli štěkat psy. Pánské sprchy moc nefungovaly – ze šesti, fungovala pouze jedna sprcha. Sice voda byla teplá, ale slaná. Kemp ještě pronajímá malé chatky nebo lodičky předělané na spaní, což je docela originální. Cesta do centra vedla přes odpadky. Cena kempu na noc bez elektřiny: 80 MAD (což je cca 190 Kč) byla trochu přepálena. Srovnáváme to s úrovní předchozích kempů, kde už jsme byli v Maroku.

Kdo chce přespat v Insoumne doporučujeme mu spát na promenádě, kde zaplatíte za parkování 10 MAD místnímu hlídači, no máte k tomu aspoň krásny výhled.

Teploty koncem února už jsou kolem 27 stupňů, v noci kolem 13 stupňů, tak sprchy funkční i když občas studené oceňujeme. Pokud šlo národnosti, nejčastěji jsme potkávali mladé lidi ze Španělska, z Itálie, ale i z Německa a Francie.

Surfaři, kteří se vydávají surfovat prochází pláží.

Kuriozita je kamión, který parkoval naproti nám v autokempu. Kamión měl 5 dvoulůžkových pokojíčků.

Pohled na pláž

Pohled na místo, kde jsme potkávali přes den desítky zkušenějších surfařů.

Ve městečku jsme objevili taky zajímavou grafiku – mural art a spousty pomalovaných domů.

Další ukázka – místního umění

Další ukázka – místního umění graffiti

Naše cesta z kempu do centra městečka

Nejdříve jsme museli vyšlapat tento kopeček – naše zkratka z kempu do centra dění

Pohled na baráčky podél útesu nad pláží

Jedna z mnoha restaurací ve stylu surfařů

Pohled na pláž , kde přes den bylo hodně surfařů – zázemí

Maják v přístavu

Malé modré rybářské lodičky v přístavu

Náš předkrm se skládal z černých a zelených oliv, dvou pálivých omáček

Marokánský salát. Ingredience: rajče, kukuřice, cibule a vajíčko.

Vegetariánský kuskus

Jedna malá kočička na stole. Ve městě se jich toulalo opravdu hodně a ještě více psů, no nejsou agresivní

V příštím článků – jak jsme si kupovali arganový olej v Tamanaru.

Napsat komentář